Skip to main content

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 507 299

Nasza infolinia jest czynna codziennie od 8:00 do 20:00

Ile bagażu można zabrać do busa?

Planujesz dłuższy urlop? A może wyjeżdżasz z kraju w celach zarobkowych? Niezależnie od celu podróży warto wiedzieć, ile bagażu można zabrać do busa, którym będziesz podróżować. Firmy przewozowe podają w regulaminach różne limity, a zabranie zbyt dużej liczby walizek może wiązać się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy więc, jak wygląda kwestia bagażu w busach Mars Przewozy. Dzięki temu unikniesz wątpliwości w tym zakresie i przygotujesz się do podróży bez stresu.

Bagaż w busie – rodzaje

Podobnie jak w przypadku podróży samolotami, bagaż w busie dzieli się na podręczny oraz rejestrowany. Czym się różnią?

  • Bagaż podręczny to np. niewielka torba lub plecak, których wymiary pozwalają na umieszczenie ich pod fotelem pasażera.
  • Bagaż rejestrowany to walizki, które są przewożone w luku bagażowym. Pasażer nie ma do nich dostępu podczas podróży.

Dokładne wymiary lub limity wagowe bagażu podręcznego i rejestrowanego są zależne od przewoźnika, dlatego przed podróżą warto zapoznać się z regulaminem.

Istnieje też trzeci rodzaj bagażu, który wykracza poza limity bagażu podręcznego i rejestrowanego. To bagaż dodatkowy, inaczej nazywany nadbagażem. Niektórzy przewoźnicy dopuszczają transport dodatkowych walizek, jednak odbywa się to pod pewnymi warunkami i za opłatą.

Ile bagażu można zabrać do busa?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to, ile może ważyć bagaż podręczny czy ile kg powinna mieć walizka. Zasady te są ustalane przez konkretnego przewoźnika. Przykładowo, w Mars Przewozy każdy pasażer może zabrać ze sobą bezpłatnie:

  • bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 5 kg,
  • dwie walizki o łącznej wadze do 50 kg (bagaż rejestrowany).

Jeśli chodzi o nadbagaż, przewozimy go tylko pod warunkiem, że zostaliśmy wcześniej poinformowani o takiej potrzebie i pozwala nam na to wolna przestrzeń w luku bagażowym. Jest to opcja dodatkowo płatna, która nie wchodzi w cenę biletu. Warto jednak zaznaczyć, że nasze limity są wysokie, a dwie walizki o wadze 50 kg są w stanie pomieścić naprawdę dużo rzeczy.

W razie pytań o dokładne warunki przewozu bagażu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie lub do kontaktu telefonicznego. Z przyjemnością udzielimy Ci wszelkich informacji!

Co można zabrać, a czego nie można mieć w bagażu?

Zastanawiasz się, czego nie można mieć w bagażu podręcznym i rejestrowanym podczas podróży busem? W Mars Przewozy są to przedmioty:

  • których przewóz jest niezgodny z obowiązującymi przepisami prawa,
  • zagrażające bezpieczeństwu innych podróżnych oraz przewoźnika,
  • narażające współpasażerów na niewygodę.

Lista zabronionych rzeczy nie jest więc długa, a restrykcje są mniejsze niż w przypadku podróży samolotem (gdzie na pokład nie wolno wnosić m.in. niezabezpieczonych płynów).

Rzeczy osobiste, takie jak portfel, klucze, laptopa i telefon, a także coś do jedzenia i picia, spakuj do bagażu podręcznego. A co można zabrać w bagażu rejestrowanym? M.in. odzież, kosmetyki oraz inne przedmioty, które przydadzą Ci się podczas pobytu za granicą. W Mars Przewozy o możliwości zabrania bagażu ponadgabarytowego (np. sprzętu sportowego) każdorazowo decyduje obsługa klienta.

Pamiętaj, by z ostrożnością podejść do kwestii przewozu cennych przedmiotów, np. biżuterii, gotówki i rzeczy o wartości kolekcjonerskiej. Jeśli musisz zabrać je do busa, zalecamy wykupić indywidualne ubezpieczenia bagażu, które zabezpieczy Cię przed skutkami ewentualnej kradzieży. Dzięki temu będziesz podróżować spokojnie.

Bagaż w busie – podsumowanie

To, ile bagażu można zabrać do busa, jest kwestią zależną od danego przewoźnika. Nasza firma zapewnia w cenie biletu możliwość przewozu bagażu podręcznego (do 5 kg) oraz dwóch walizek (łącznie ważących maksymalnie 50 kg). To wygodna opcja, która pozwoli Ci zabrać ze sobą wszystkie potrzebne przedmioty nawet na dłuższy wyjazd. W dwóch walizkach bez problemu zmieścisz zapas ubrań, prowiantu, kosmetyków i innych przydatnych rzeczy.

Chcesz skorzystać z naszych usług? Oferta Mars Przewozy to profesjonalny, komfortowy i bezpieczny przewóz osób, który obejmuje:

Kursujemy codziennie, z adresu na adres, więc jeśli zależy Ci na wygodzie, zachęcamy do rezerwacji!