Skip to main content

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 507 299

Nasza infolinia jest czynna codziennie od 8:00 do 20:00

Jak tanio podróżować po Europie?

Marzą Ci się zagraniczne wojaże, ale obawiasz się, że twój budżet nie pozwoli na zwiedzenie wybranych miejsc? Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, jak tanio podróżować po Europie. W tym tekście zdradzimy kilka fajnych pomysłów, które być może pozwolą Ci zwiedzić kawałek świata - ekonomicznie, bez poświęcania dużego budżetu. Sprawdź!

Jak tanio podróżować po Europie? Zakwaterowanie i organizacja

Hiszpania, Włochy, Holandia, Francja, Grecja - to tylko kilka z wielu europejskich państw, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Bliżej Polski godne uwagi są  np. Niemcy, Czechy i Austria, które są miodem na serce miłośników lokalnej kuchni i atrakcyjnych zabytków, a dla niektórych Polaków - również miejscem pracy.

Jednak każdy wyjazd, nawet niedaleki do zagranicznych „sąsiadów” wiąże się z koniecznością zgromadzenia odpowiedniego budżetu na podróż. Jeżeli lubisz komfort i wygodę i nie chcesz martwić się o załatwianie spraw formalnych związanych z organizacją wycieczki, możesz zdecydować się na podróżowanie za pośrednictwem biura turystycznego. Pamiętaj jednak, że chociaż jest to bez wątpienia bezpieczne rozwiązanie, to zdecydowanie nie należy ono do najtańszych. Poza kosztami przejazdów, przelotów i zakwaterowania doliczona zostanie bowiem dodatkowa prowizja. 

Najtaniej jest podróżować na własną rękę - wyszukuj okazji, tanich przejazdów i bezpłatnych atrakcji:

  •  nocuj w hostelach lub skorzystaj z oferty serwisów internetowych umożliwiających wynajem lokali od osób prywatnych, 
  • wybierz opcje takie jak np. housesitting,  czy wymianę mieszkań.domów na czas wakacji i podróżowania,
  • poszukaj bezpłatnych miejsc do zwiedzania - większośc zabytków można oglądać za darmo,
  • planując obiad, unikaj centrów miast, przygotuj jedzenie samodzielnie lub wybieraj lokalne kuchnie na obrzeżach danej miejscowości,
  • płać kartą! Jeżeli masz konto walutowe, unikniesz dodatkowej prowizji za zakup waluty w kantorze.

Tani transport i przejazdy

Kolejnym ze sposobów na to, jak podróżować po Europie tanio jest umiejętność wyszukiwania tanich połączeń: lotniczych, kolejowych i autokarowych. W internecie znajdziesz bardzo dużo aplikacji, które umożliwiają znalezienie oferty na przejazd lub przelot do innego kraju w niezwykle atrakcyjnej cenie. Najsprytniejsi mogą zaoszczędzić za przelot/przejazd nawet kilkaset złotych w jedną stronę! Nie da się ukryć, że to bardzo duże oszczędności pozwalające np. na dodatkowy dzień lub dwa zwiedzenia.

Przewóz osób autokarami uchodzi za jedno z bardziej ekonomicznych rozwiązań. Chociaż busem jedziesz dłużej - masz dodatkową okazję na podziwianie zza szyby okolicznych miejscowości i pejzaży krajów, które będziesz mijać po drodze. Dodatkowe przystanki w drodze są okazją np. do zakupu w lokalnym sklepie pamiątek, czy skosztowania tamtejszych przysmaków. Przewóz autokarem jest zwykle dużo tańszy od lotów samolotem, czy coraz droższej ostatnimi czasy kolei. Idealnie wpisuje się w definicje oszczędnego podróżowania.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak tanio podróżować po Europie. Oferujemy wygodne i tanie przewozy osób do popularnych w Europie miejsc: Holandii, czy Niemiec. Jeżeli jesteś zainteresowany komfortowym, wygodnym i bezpiecznym podróżowaniem po Europie, koniecznie sprawdź naszą ofertę: