Skip to main content

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

+48 507 507 299

Nasza infolinia jest czynna codziennie od 8:00 do 20:00

Ciekawe miejsca w Niemczech - gdzie warto się wybrać?

Niemcy jako kierunek na wakacje czy weekend coraz częściej wybierane są ze względu na swoją atrakcyjność i bliskość położenia. Ciekawe miejsca w Niemczech nadają się zarówno na jednodniowy wypad (jeśli mieszkasz niedaleko granicy) lub kilkudniowy wyjazd z rodziną czy przyjaciółmi. Nie musisz martwić się o transport - busy z adresu pod adres to doskonała opcja, jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości podróżować samochodem. Korzystając z usług firmy transportowej zapewniasz sobie komfort podróżowania i dotarcie do celu w terminie, który Ci odpowiada. Które zatem z fajnych miejsc w Niemczech warte są odwiedzenia? Sprawdź!

Co warto zwiedzić? Ciekawe miasta w Niemczech

Niemcy są krajem z bardzo bogatą ofertą turystyczną. Znajdziesz tu zarówno zabytki, jak i wspaniałe krajobrazy czy miejsca rozrywkowe. Słowem - Niemcy to ciekawe miejsca, piękna przyroda i wiele atrakcji. Jeśli jesteś miłośnikiem zabytków lub interesują Cię miejskie aglomeracje, koniecznie odwiedź kilka niemieckich miast. Do najciekawszych miast w Niemczech, które z pewnością warto odwiedzić, można zaliczyć:

  • Berlin - należy nie tylko do najbardziej popularnych, ale i najciekawszych miast w Niemczech. Niegdyś podzielony murem, obecnie jest jednym z miejsc o wielkiej różnorodności kultur i z ogromną ilością zabytków. Zabytkowe centrum miasta znajduje się nad rzeką Sprewą, a miejsca warte uwagi to gmachy rządowe, Uniwersytet Humboldta, opera oraz liczne kościoły katedralne;
  • Drezno - na uwagę zasługuje tu z pewnością pięknie odrestaurowana starówka, w okolicy której znajduje się większość zabytków. Godnym uwagi jest Zamek Rezydencyjny Sasów z najbogatszym w całej Europie skarbcem. Warto też odwiedzić Drezno w okresie świątecznym i zobaczyć najstarszy w Niemczech jarmark, który znajduje się właśnie tutaj;
  • Kolonię - koniecznie trzeba zobaczyć symbol Kolonii, jakim jest gotycka Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny przy rzece Ren. Warto dodać, że do 1880 roku katedra była najwyższym budynkiem na świecie!

Ciekawe miejsca w Niemczech - piękno przyrody

Miłośnicy natury oraz pięknych przyrodniczo i geograficznie miejsc również znajdą w Niemczech coś dla siebie. Polecamy szczególnie:

  • wybrzeże Bałtyku i Morza Północnego - niemieckie wybrzeże na pierwszy rzut oka nie różni się od polskich plaż. Będzie jednak ciekawym odkryciem dla miłośników plażowania i spędzania czasu nad wodą, głównie ze względu na panujący tam ład, spokój i dbałość o naturę. Najciekawsze miejsca w Niemczech jeśli chodzi o wybrzeże to z pewnością Travemunde, największy niemiecki kurort, wyspa Sylt z ogromną, 40-kilometrową plażą czy polsko-niemiecka wyspa Unzam. Warto również udać się na Rugię, największą niemiecką wyspę, będącą jednocześnie szóstą co do wielkości wyspą na Morzu Bałtyckim - jest to jedno z ciekawych miejsc w Niemczech przy granicy z Polską;
  • Schwarzwald - jest pasmem górskim w południowo-zachodnich Niemczech, a w jego wschodniej części ma swoje źródło Dunaj. Te tereny są idealnym miejscem dla miłośników turystyki pieszej. Z ciekawostek - właśnie w tym regionie powstaje tradycyjna szynka szwarcwaldzka, a także… produkowany jest zegar z kukułką;
  • parki narodowe - w tym Las Bawarski, duży teren o górzystym charakterze czy Jezioro Bodeńskie, również z piękną, górską panoramą. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników wypoczynku na łonie przyrody. Warto również odwiedzić Park Narodowy Hainich, w samym sercu Niemiec, w Turyngii. Tereny obecnego parku w przeszłości były strefą wojskową, dziś natomiast jest to jeden z największych lasów liściastych w Europie. W parku znajduje się też specjalny chodnik umieszczony w koronach drzew - taki spacer umożliwi Ci podziwianie ogromu i piękna tamtejszej przyrody. Prawdziwą perłą jest również Park Narodowy Saska Szwajcaria, leżący między Dreznem a Pragą. Obszar ten, z najwyższym szczytem Großer Zschirnstein (550 m n.p.m.) zachwyca swoim ukształtowaniem i pięknymi krajobrazami.

Najciekawsze miejsca w Niemczech - rozrywka

Planujesz wypoczynek w Niemczech z nastawieniem na rozrywkę, spotkania z przyjaciółmi i odwiedzanie okolicznych pubów? Proszę bardzo! Niemcy słyną z licznych klubów, kawiarni, restauracji i pubów. W większości miast, zarówno małych jak i tych dużych, znajdziesz urokliwe miejsca serwujące piwo (nie zapomnij o największym piwnym święcie w Niemczech, jakim jest Oktoberfest). Najbardziej rozbudowaną ofertę klubów i restauracji ma Berlin, warto też odwiedzić Bremę i oczywiście Monachium - choćby ze względu na wspomniany już Oktoberfest.

Dla miłośników mocnych wrażeń ciekawym miejscem w Niemczech będzie z pewnością miejscowość Rust w południowo-zachodniej części kraju, gdzie znajduje się największy w Niemczech park rozrywki. Kilkanaście stref tematycznych i kolejek górskich zapewni Ci solidną dawkę adrenaliny i świetną zabawę!

Niemcy obfitują w ciekawe miejsca, zabytki i regiony atrakcyjne przyrodniczo. Warto zatem zaplanować wycieczkę w ten region - busy do Niemiec to doskonała propozycja dla Ciebie, jeśli chcesz podróżować bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Możesz zarezerwować sobie przejazd z dowolnego miejsca, do wybranej lokalizacji na terenie Niemiec. A jeśli marzą Ci się inne destynacje, sprawdź też ofertę: busy do Holandii. Korzystając z usług firmy przewozowej zyskujesz zupełną swobodę podróżowania. Wybierz jedynie kierunek, który Cię interesuje i zobacz, ile ciekawych miejsc możesz zobaczyć w Niemczech!